Univerzális soros busz (USB), vagy „univerzális soros busz” egy olyan rendszer, amelyet külső eszközök számítógépekhez történő csatlakoztatására használnak. Honnan származik, hogyan működik, milyen változatai vannak, valamint minden, ami a népszerű USB-meghajtókat illeti, amelyeket a bejegyzésünkben áttekinthet. Az USB modern technológia megjelenése előtt a számítógépes rendszer általában tartalmazott néhány soros kapcsolatot, azonos portot, kulcstáblát, valamint számítógépes egér portokat, valamint néha egy joystick portot. Az USB kritériumot a 90-es évek közepén vezették be. évek óta számos amerikai vállalat, különösen az IBM, az Intel, valamint a Microsoft cég, mint a számítógépes perifériák összekapcsolásának egyszerűbb módja. A Port szabványos módon biztosította a különböző eszközök csatlakoztatását, és jelentős sebességelőnyöket használt más alternatívákkal szemben. Általában az USB leírja a vezetékek fajtáit, valamint az adaptereket, amelyeket sokféle külső eszköz csatlakoztatására használnak a számítógépekhez. Az iMac kezdeti verziója az Apple Inc. – től. 1998-ban nagy fejlődés történt. Egy népszerű, valamint népszerű, csak USB-kapcsolattal rendelkező berendezés létrehozásával az Apple megkövetelte más szállítóktól, hogy fogadják el ezt a szabványt. Azóta a legtöbb periféria, beleértve a nyomtatókat, szkennereket, valamint a kulcslapokat, USB-t használ. Ennek a tipikusnak az elfogadása még új modern technológiák létrehozását is kiváltotta (például hordozható memóriakártyák, széles körben USB-tárolónak nevezik, amelyek valamikor megváltoztatták a hajlékonylemezeket, valamint bizonyos mértékig a CD-szolgáltatókat).
Az USB kulcs értelmezése
A hordozható plug-and-play tárolórendszer, amely flash memóriát használ, és elég kompakt ahhoz, hogy kulcstartóhoz csatlakozzon, egy USB flash meghajtó, más néven USB-meghajtó (vagy USB-toll). Ez váltotta fel a CD-t (CD), amely valójában addig használatban maradt, valamint számos hátránya volt. Az eszköz operációs rendszere az USB-trükköt cserélhető meghajtóként határozza meg, valamint a memóriarendszer betűjét is kijelöli, amint a felhasználó közvetlenül az USB-portba csatlakoztatja a flash memóriakártyát. Az USB flash meghajtó tárolhatja az alapvető dokumentumokat, az adatok biztonsági mentését, a kedvenc beállításokat vagy programokat, elvégezheti a modul problémáinak diagnosztikáját, vagy indíthatja az operációs rendszert egy indítható USB eszközről. Ezt a lemezt a Microsoft Windows, a MacOS, a Linux különböző verziói és számos indítható BIOS ROM tartja fenn.
Az USB-meghajtók rövid története
Az első flash meghajtó 2000-ben jelent meg a piacon, 8 megabájt tárolási képességgel. 2000 áprilisában bejelentették az USB 2.0-t, más néven Hi-Speed USB-t. Ezt a munkát az USB 2.0 Fan Group, A Compaq, a Hewlett-Packard, az Intel, a Lucent Technology, valamint a Microsoft által vezetett szervezet hozta létre. Az USB 2.0 480 Mbps optimális adatátviteli árat kínál. Ez 40-szeresére növelte a hatékonyságot. Visszafelé alkalmas, így az USB flash meghajtók a kezdeti USB modern technológiával azonnal mozoghatnak. 2008 novemberében bemutatták az USB 3.0-t, más néven USB SuperSpeed-et. 2010 januárjában megkezdődött a 3.0-val megfelelő kezdeti USB-tárhely szállítása. A SuperSpeed USB-t az USB Marketer Neighborhood gyártotta az adatok mozgatási sebességének növelése és az energiafogyasztás minimalizálása érdekében. Aktív állapotban csökkentett energiaigénnyel rendelkezik, és fordítva is alkalmas az USB 2.0.0-val. Az USB 3.1, amelyet SuperSpeed + vagy SuperSpeed USB 10Gbps néven emlegetnek, 2013 júliusában került bevezetésre. Továbbfejlesztett információátviteli ár és továbbfejlesztett adatkódolás a jobb teljesítmény érdekében
Az USB-meghajtók fontossága és alapvető használata
Az USB flash meghajtók nem vesznek fel energiát, és nincsenek mechanikus alkatrészek. Akár műanyag vagy gumi burkolattal vannak ellátva, tartósak, hogy ellenálljanak az áramütéseknek, sokkoknak és szennyeződéseknek, és általában vízállóak. Ha a rendszer leválik a rendszerről, vagy az eszköz kikapcsol, és az eszköz még sértetlen, az USB flash meghajtókra vonatkozó információk hosszú ideig tárolhatók. Ez lehetővé teszi az egyének számára, hogy adatokat továbbítsanak laptopokról és asztali számítógépekről USB flash meghajtóra vagy biztonsági mentés céljából.
Pontosan hogyan működnek az USB kulcsok
Más cserélhető meghajtókkal ellentétben a flash meghajtót nem kell újra aktiválni a link után, nincs szüksége akkumulátorra vagy külső áramforrásra. Egyes szolgáltatók olyan extra funkciókat biztosítanak, mint a jelszóbiztonság és a letölthető autósok, lehetővé téve a számítógép számára, hogy alkalmas legyen olyan korábbi modulokkal, amelyek nem rendelkeztek USB-portokkal az USB flash meghajtó negatív aspektusa a minimális változatosság, valamint a hurkok eltávolítása, megvalósítható információvesztés, valamint a ransomware sebezhetősége a lemez meghibásodása előtt. Az információszivárgás szintén problémát jelent, mivel a rendszerek kompaktak, valamint kihívást jelentenek a szabályozásban. Amikor egy eszközt egy fertőzött hálózathoz csatlakoztatnak, rosszindulatú programokkal kapcsolatos biztonsági megsértés történik. Az USB flash meghajtók ellenőrzése és gyakori ellenőrzése azonban általában megfelelő a biztonsági megsértések elleni védelemhez. Nem minden flash meghajtó egybeesik. Ez különösen akkor igaz, ha az USB-t tápláló memória chipekről van szó. A flash meghajtók központi részeként a megszerzés során a legfontosabb tényező annak garantálása, hogy USB-je prémium flash memóriával legyen felszerelve. A Flash meghajtókat különböző képességekkel kínálják, általában 64 megabájttól 1 TB-ig.
USB portok
A Port, ahogy a neve is mutatja, az eszköz vagy a kimenet átjárója. Minden modern számítógépes rendszer rendelkezik legalább egy USB porttal. Az alábbiakban felsoroljuk azokat a közös helyeket, ahol felfedezheti őket. Asztali számítógép számítógép – általában elöl 2-4, hátul 2-8 porttal rendelkezik. Laptop-egy-négy port bal szárny, jobb vagy mindkét oldalán a laptop. Tablet-USB kapcsolat a tabletta található a számlázási port, valamint általában Micro-USB, valamint esetenként USB-C. Néhány tabletta emellett extra USB port. Smartphone-az intelligens eszközök USB portja úgy működik, mint a táblagépeken a töltéshez, valamint az adatátvitelhez USB-C vagy Micro-USB formájában. Az USB-port minden verziója visszafelé és előre megfelelő, ami azt jelzi, hogy a jelenlegi száma alatt vagy felett bármilyen variációt támogathat. Például az USB 1.1 és 2.0 eszközökkel tervezett eszközök a 3.0 porttal működnek. Ugyanakkor szem előtt kell tartani, hogy az alacsonyabb verziókkal rendelkező eszközök a natív átviteli árukra vonatkoznak, bár az USB 3.0 nagyobb lehet. Hasonló módon, ha USB 3.1 eszközt csatlakoztat egy USB 2.0 porthoz, akkor a 3.1 eszköz maximális átviteli sebessége a 2.0 port sebességére korlátozódik.
USB kritériumok
Az USB eszközök növekedése rutinszerűen olyan változásokat hoz, amelyek növelik kapacitásukat és sebességüket. Ezeket a követelményeket jó kezelni, mivel jelentős választást tesznek a magáneszközök kiválasztásakor. USB 1.az x egy külső busz követelmény, amely 12 Mbps adatátviteli árat tart fenn, és akár 127 perifériát is képes támogatni. Az USB 2.0, más néven nagy sebességű USB, akár 480 megabit / másodperc (Mbps) vagy 60 megabájt / 2. (MBps) átviteli sebességet is képes támogatni. Az USB 3.0, amelyet SuperSpeed USB-nek is neveznek, 2 egyirányú adatútvonalat kínál egyszerre az információk megszerzéséhez és elküldéséhez. Az USB 3.0 támogatja az 5, 0 gigabites / 2.vagy 640 megabájt / másodperc átviteli árakat. Az USB 3.1 megjelenése után hivatalosan „USB 3.1 Gen1″névre keresztelték hirdetési és marketing célokra. USB 3.1, más néven SuperSpeed+, 31-en kínálták. 2013 júliusában akár 10 Gbps sebességet is képes küldeni, így alkalmas az első generációs Apple Thunderbolt hálózatra. Jelenleg sok eszköz USB 3.0 és 3.1 verziókat használ a teljesítmény és a sebesség növelése érdekében. A fentieken kívül ma is kínálnak USB4 variációkat, amelyekre később rámutatunk.